Produkty ekologiczne polecane dla dzieci

Czym skorupka za młodu nasiąknie... Prawidłowe nawyki żywieniowe trzeba wprowadzać od najmłodszych lat, a rolą rodziców jest między innymi zapewnienie dzieciom zdrowych i wartościowych posiłków bogatych w cenne składniki odżywcze. Zarówno kilkumiesięcznym maluchom, jak i przedszkolakom warto podsuwać ekologiczne produkty spożywcze, by zadbać o ich prawidłowy rozwój. Które z nich są szczególnie polecane dzieciom?
Żywność ekologiczna dla dzieci
Małe dzieci mają szczególnie wrażliwy układ pokarmowy – po urodzeniu rozwija się on intensywnie przez pierwsze trzy lata życia. W tym okresie właściwa dieta jest kluczowa, a eksperci jednogłośnie zalecają podawanie niemowlętom i kilkulatkom żywności w pełni bezpiecznej, to znaczy pozbawionej zanieczyszczeń, pestycydów i pozostałości środków ochrony roślin czy nawozów. Te wymagania spełnia certyfikowana żywność ekologiczna. O sposoby jej kontrolowania zapytaliśmy producenta zdrowej żywności, firmę NatVita:
Żywność ekologiczna przeznaczona dla dzieci podlega rygorystycznym kontrolom służb sanitarnych na każdym etapie – od uprawy roślin, przez produkcję, po przechowywanie. Produkty określane jako eko, bio czy organic muszą być wytwarzane w co najmniej 95 procentach metodami ekologicznymi, by uzyskać certyfikat. Są wolne od GMO, szkodliwych substancji i sztucznych dodatków, dzięki czemu można bezpiecznie podawać je nawet najmłodszym dzieciom.
Żywność ekologiczna to nie tylko owoce i warzywa z ekologicznych upraw, ale także produkty zbożowe, nasiona, oleje i mięso. Ich spożywanie przynosi korzyści wszystkim, warto więc przygotowywać z nich posiłki dla całej rodziny.
Zdrowe słodycze i przekąski
Dieta dzieci powinna być uboga w cukry, które sprzyjają próchnicy zębów, a także mogą prowadzić do nadwagi i otyłości. Większość maluchów uwielbia jednak słodycze i nie wyobraża sobie bez nich życia. By pogodzić zdrową dietę z upodobaniem do słodkości stworzono zdrowe łakocie, które można znaleźć wśród produktów ekologicznych dla dzieci w internetowych sklepach ze zdrową żywnością, a także stacjonarnie. Należą do nich np.:
- żelki bio bez żelatyny,
- liofilizowane owoce: brzoskwinie, maliny, truskawki cz śliwki;
- lizaki z ksylitolem zamiast cukru;
- batoniki bakaliowo-owocowe.
Zamiast cukierków czy czekolady warto proponować dzieciom słodkie bakalie, np. daktyle czy rodzynki, a biały cukier zamienić np. na miód lub cukier kokosowy. Od ciastek i deserów dostępnych w marketach znacznie zdrowsze będą te przygotowane własnoręcznie w domu, z wykorzystaniem produktów bio takich jak mąka kokosowa, płatki owsiane, melasa czy kakao.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Hurtownia Zabawek Bzzyk Łukasz Jaskuła
Zabawki - produkcja, hurt
woj. lubuskie66-330 Pszczew, Rynek 5 b