Jak wygląda typowy dzień dziecka w przedszkolu?

Spis treści
- 7:00 – 9:00 Rozpoczęcie dnia w przedszkolu, śniadanie
- 9:30 – 11:30 Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze
- 11:30 – 12:30 Spacery, harce w ogrodzie lub na placu zabaw
- 12:00 – 13:00 Obiad
- 14:00 – 15:00 Zajęcia dodatkowe, wspólne zabawy w sali lub w przedszkolnym ogrodzie
- 15:00 – 15:30 Podwieczorek
Będąc mamą na pewno wiele razy słyszałaś, że rutyna i powtarzalność pewnych czynności, już od pierwszych dni, pozytywnie wpływa na rozwój dziecka, sprawiając, że czuje się ono pewnie i bezpiecznie. W przedszkolu dzieci również podlegają określonemu rytmowi dnia. Jak wygląda typowy dzień dziecka w przedszkolu? Odpowiadamy!
7:00 – 9:00 Rozpoczęcie dnia w przedszkolu, śniadanie
Dzieci przyprowadzane są do przedszkola zwykle przed śniadaniem, między 7:00, a 9:00. Po powitaniu z wychowawcą i pozostałymi dziećmi, mogą bawić się w kącikach zabaw lub przy stoliku, a także brać udział w zabawach integrujących.
Przeczytaj również: Czy do przedszkola niepublicznego łatwiej się dostać niż do placówki publicznej?
Godzina 9:00 to czas na wspólne śniadanie. To ważne, by dieta przedszkolaka była zbilansowana i dostarczała mu niezbędnych składników odżywczych, witamin oraz minerałów.
Przeczytaj również: Przedszkole publiczne czy niepubliczne – które wybrać?
9:30 – 11:30 Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze
Po zdrowym śniadaniu, w poszczególnych grupach wiekowych realizowane są zajęcia dydaktyczno-wychowawcze: rytmika, zajęcia językowe czy gimnastyka ogólnorozwojowa z elementami korekty. Jeśli właśnie poszukujesz przedszkola, w którym dziecko będzie mogło pod czujną opieką rozwijać się i nabywać nowych umiejętności, zapoznaj się z ofertą Niepublicznego Przedszkola „Promyk” w Szczecinie.
Po zajęciach dydaktyczno-wychowawczych przychodzi pora na uzupełnienie energii – czas na drugie śniadanie: dzieci z apetytem zajadają owoce, jogurt lub kanapki.
11:30 – 12:30 Spacery, harce w ogrodzie lub na placu zabaw
Niezależnie, czy jest to placówka publiczna, czy przedszkole prywatne, zazwyczaj kolejnym punktem w planie dnia przedszkolaka jest – o ile pogoda na to pozwala – spacer i zabawy na świeżym powietrzu: w ogrodzie lub na placu zabaw. Wszystko pod czujnym okiem wychowawcy, który dba o bezpieczeństwo każdego dziecka.
12:00 – 13:00 Obiad
Południe jest dla zmęczonych harcami, dzieciaków, porą idealną na pożywny posiłek – dzieci jedzą obiad, po którym odpoczywają, na różne sposoby, w zależności od grupy wiekowej. Najmłodsze dzieci odpoczywają na leżaczkach, starsze zaś relaksują się przy dźwiękach spokojnej muzyki lub słuchając ulubionych bajek.
14:00 – 15:00 Zajęcia dodatkowe, wspólne zabawy w sali lub w przedszkolnym ogrodzie
Po poobiednim odpoczynku dzieci biorą udział w rozmaitych zajęciach edukacyjnych: językowych, muzycznych, logopedycznych – w zależności od potrzeb i zainteresowań. W wielu przedszkolach, czas ten przeznaczany jest również na spacer lub wspólne zabawy w ogrodzie.
15:00 – 15:30 Podwieczorek
W większości przedszkoli godzina 15:00 to czas na podwieczorek: maluchy pałaszują ciasto lub owoce, popijając smakołyki zdrowym sokiem. Po podwieczorku, a przed opuszczeniem przedszkola, dzieci mogą zająć się zabawą.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Promyk Wały Chrobrego. Językowo-muzyczne przedszkole niepubliczne oraz żłobek niepubliczny
Przedszkola niepubliczne
woj. zachodniopomorskie70-506 Szczecin, płk. Starzyńskiego 3-4
-
Art Benata Beata Łęska-Jasiak
Przedszkola niepubliczne
woj. mazowieckie02-609 Warszawa, Szarotki 6 lok. 7
-
Zielony Smoczek Wioletta Czerska
Żłobki niepubliczne
woj. podlaskie15-399 Białystok, Transportowa 2C